Rezerwacje

Istnieje możliwość rezerwacji on-line poprzez wypełnienia formularza na naszej stronie.

Przejdź do formularza

Opłata klimatyczna w wysokości 3,50zł dzień/ osoba.

Kontakt

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt

600999002   
 

Mieszkanie do wynajęcia ul. Wspólna 7

Mieszkanie dwupokojowe (ok 40m), na drugim piętrze, ul.Wspólna 7. Wyposażenie  sprzed lat, ale nie zniszczone, zadbane, mieszkanie używane jako wakacyjne. Dwa rozkładane łóżka. W mieszkaniu znajdują się podstawowe przedmioty. Do końca 2017 remontowane (pokoje, kuchnia, przedpokój)

   

AUSTRIA - KARYNTIA

http://www.nassfeld.at/de/winter/

Miłośnikom wypoczynku w Alpach proponujemy nocleg

Ferienwohnungen
Familie Jarnig Inge
9615 Görtschach 49,
Telefon: 04283/2833; 0664/1763266;0664 4033479
e-mail:

www.ferienwohnungen-jarnig.net

Tani nocleg w Powroźniku
Prezentacja miejscowości

Krynica-Zdrój jest miejscowością położoną w południowo-wschodniej części Beskidu Sądeckiego, przy granicy ze Słowacją, na terenie województwa małopolskiego, w powiecie nowosądeckim. Od Nowego Sącza oddalona jest o 35 km, od Krakowa 140 km, od Warszawy 405 km. Administracyjnie stanowi gminę, do której należy siedem sołectw w: Tyliczu, Mochnaczce Niżnej i Wyżnej, Muszynce, Bereście, Polanach, Czyrnej i Piorunce. Łącznie ten teren zamieszkuje 17 862 ludności, sama Krynica liczy 12 283 mieszkańców.

Uzdrowisko posiada liczne walory krajobrazowe, przyrodnicze i klimatyczne. Jego bogactwem są wody mineralne, które są wykorzystywane do leczenia wielu chorób.
Miasto ma bogatą ofertę kulturalną, opartą głównie o lokalne środowisko. Działa Centrum Kultury z kilkoma kółkami zainteresowań, orkiestrą zdrojową a także grupą baletową dla dzieci „Miniatury". Funkcjonuje kino, którego sala wykorzystywana jest do przedstawień teatralnych. Działa kilka towarzystw kulturalnych: Krynickie Towarzystwo Sztuk Pięknych, które skupia malarzy nieprofesjonalnych, rzeźbiarzy, poetów; Towarzystwo Kulturalne im. Jana Kiepury, Krynickie Towarzystwo Fotograficzne. Kilka razy w roku mają miejsce w galerii MBWA wernisaże prac malarskich i fotograficznych twórców nieprofesjonalnych i profesjonalnych. Swoje miejsce w życiu kulturalnym miasta ma także szkoła muzyczna I stopnia, która zaprasza na koncerty muzyki poważnej. Pod koniec 2004 r. rozpoczął swoją działalność teatr „Komiko". Organizowanie imprez kulturalnych, rozrywkowych, masowych jest związane z natężeniem napływu gości. W okresie letnim i zimowym (święta oraz ferie) najczęściej wynajmowane są apartamenty w Krynicy, wtedy też odbywają się największe imprezy: przedstawienia teatralne, koncerty, konkursy muzyczne, występy artystów.
Wizytówką kulturalną Krynicy są: Nikifor, Festiwal im. Jana Kiepury, dziedzictwo kulturowe Łemków oraz niepowtarzalna architektura. W Krynicy urodził się, mieszkał i tworzył najsłynniejszy polski malarz prymitywny - Nikifor. W Muzeum jego imienia zgromadzono jeden z najbogatszych zbiorów prac artysty. To tutaj rozgrywa się i był kręcony film Krzysztofa Krauze, inspirowany biografią Nikifora. Festiwal Muzyczny im. Jana Kiepury odbywa się już od 36 lat, obecnie nosi nazwę Europejski i jest imprezą na światowym poziomie, przyciąga najlepszych artystów oraz publiczność z całej Polski. Dużym zainteresowaniem cieszą się zwyczaje, muzyka, historia i twórczość Łemków, społeczności, która od zarania istnienia Krynicy zamieszkuje te tereny. W Krynicy odbywają się imprezy łemkowskie (np. Biennale Kultury Łemkowskiej), działa kilku twórców (najbardziej znanymi są: Petro Murianka i Władysław Graban), został wytyczony szlak Cerkwi Łemkowskich, gdzie można podziwiać unikalną, drewnianą zabudowę sakralną, ikonostasy, ikony. Wśród zabytków Krynicy warto obejrzeć najstarsze drewniane budynki: Pijalnię Słotwinkę z 1813 r., „Dom pod Zieloną Górką", kościółek w parku wybudowany w 1864 r., oraz drewniane wille w stylu alpejskim. Niewątpliwie do najwspanialszych budowli końca XIX w. należą: Stary Dom Zdrojowy, Stare Łazienki Mineralne, Łazienki Borowinowe. Każdy odwiedzający uzdrowisko powinien zobaczyć Park Zdrojowy ze stawem łabędzi, Figurkę Matki Boskiej z 1864 r. oraz ławkę Kraszewskiego - pomnik postawiony na cześć pisarza.

Swoje miejsce w życiu kulturalnym miasta ma również Biblioteka, która gromadzi dziedzictwo kulturowe Krynicy i regionu, organizuje wystawy, spotkania poetyckie, jubileusze miejscowych twórców, wydaje gazetę lokalną i współpracuje przy organizacji różnych imprez z wieloma instytucjami i towarzystwami kulturalnymi.

ZAPRASZAMY       w godz.:

pn., wt., czw., pt. Budynek Biblioteki w Krynicy Zdroju ul. Nowotarskiego 1 33-380 Krynica-Zdrój  tel./ fax. 18 471 22 03
od 9:00-17:00

środa - nieczynna

                        sobota 8.00 - 13.00

 

Warto w kompleksowej ofercie Krynicy wyróżnić sferę usług turystycznych, liczne biura podróży, Krynicką Organizację Turystyczną zajmującą się informacją turystyczną i promocją Krynicy. Jest to oferta skierowana głównie do osób przyjezdnych, która proponuje imprezy turystyczne i krajoznawcze - zwiedzanie samej Krynicy, jak i okolicy, ale również całego regionu Sądecczyzny oraz imprezy typowo rozrywkowe. Duże znaczenie dla Krynicy i całego regionu miało otwarcie przejścia granicznego w Leluchowie (10 km od miasta). Ta sytuacja spowodowała zwiększenie ruchu tranzytowego, ale przede wszystkim wzbogaciła ofertę miasta - Krynica stała się miejscem wypadowym do pobliskiej Słowacji, a także na Węgry.

Istotnym elementem miasta jest sport, a szczególnie takie dyscypliny jak: hokej na lodzie, saneczkarstwo, narciarstwo, snowbord, kolarstwo. Krynickie Towarzystwo Hokejowe jest dla Krynicy piękną historią, obchodziło w 2003 r. 75-lecie swojego istnienia. Dzięki walorom klimatycznym i urządzeniom sportowym odbywa się tu wiele imprez sportowych rangi państwowej i międzynarodowej.
Obecnie Krynica jest uzdrowiskiem, ośrodkiem sportów zimowych, miejscowością wypoczynkową i turystyczną o specyficznych walorach klimatycznych i krajobrazowych. Miejscem organizowania licznych konferencji z całej Polski i świata (m.in. Forum Polska-Wschód). Posiada nowoczesną infrastrukturę w postaci kolejki gondolowej i linowej, krytego lodowiska, licznych wyciągów narciarskich oraz bazę zabiegową na wysokim poziomie. Jest miejscem, które oferuje doskonałe możliwości odnowy biologicznej i regeneracji sił (baseny, zabiegi relaksujące, gabinety kosmetyczne spa). Po latach inwestycji w infrastrukturę uzdrowiskową, wprowadzenia nowych usług leczniczych, podniesienia standardu bazy hotelowej i gastronomicznej oraz dbania o wizualny wygląd miasta, Krynica odzyskuje dawną świetność.
2008, Apartamenty Krynica